Yazılım Geliştirme

Yazılım Geliştirme Hizmetleri

Yazılım Geliştirme

Yazılım; bilgisayarları belirli bir işlemi yapabilmesi için yöneten, yapmasını istediği işlevler için kodlanmış komutların tümünü oluşturan yapıdır.  Yazılımın geliştirilmesi ise yazılımın parçalara bölünmesiyle oluşturulur. Böylece her bir parçanın etkin bir şekilde geliştirilmesi sağlanır ve bu da bütüne yansır. Yazılım geliştirme; yazılımın dokümanlarının hazırlanması, yazılım sonucunda çıkan ürününü tasarlanması, ürünün gerçekleştirilmesi, testlerinin yapılması ve ürünün bakımı süreçlerinden oluşur.

 

CRM

Customer Relationship Management İşletmelerin; müşteriyi tanımak, ihtiyacını sorgulamak ve anlamak, müşteriye uygun hizmet ve ürünler geliştirmek ve bu bilgilerin işletme içerisinde paylaşılmasıdır. CRM uygulamaları ise İşletmelerin mevcut müşterileriyle olan ilişkilerini geliştirmek, müşteri kazanmak ve müşterilerini elde tutmaları için geliştirilmiş uygulamalardır. Bu uygulamalar, çağrı merkezlerinde yaygın olarak oluşturulmaktadır. Bu bilgiler sayesinde kurumlar verimli organizasyonlar ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlarlar.

 

ERP

İşletmelerde mal ve hizmetin üretiminde kullanılan tüm donanım ve makinelerin verimli kullanılabilmesi için oluşturulan sistemlerdir. Yapılan bir organizasyonun, tüm aşama ve verilerinin tek bir noktada bütünleştiği bilgi sistemine verilen bir isimdir. Açılımı “Enterprise Resource Planning” olan ERP kurumsal kaynak planlama anlamındadır. İşletmelerin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirilmesine yardımcı olan ve kullanımı kolay sistemdir. Sistemde temelde verilerin saklandığı bir veritabanı kullanılır. Bu yazılım işlemlerin sağlanması için iş yapılan bilgisayarda birbirinden farklı yazılım ve donanımlar kullanılır. İşletmelerin hangi iş alanına bakmaksızın işletmenin temel işlemlerini kendi yapısında toplayabilir.