XDSL Devre Arızaları

XDSL Devre Arıza Hizmetleri

XDSL Devre Arızaları

HDSL ve VDSL dahil olmak üzere tüm DSL teknolojilerinin hepsine XDSL teknolojisi adı verilmektedir. En çok rastlanan XDSL Devre Arızaları sync ışığının yanmaması olarak bilinmekte ve bu problemin genel nedenleri incelendiğinde modemin bozuk olması veya yanlış şekilde kapatılması gelmektedir. Splitter kaynaklı olabilecek arızaların yanında kablodan veya Ethernet çıkış veya girişinden de kaynaklanan çeşitli arızalar sık sık görülmektedir. Bu durumlar dışında servis sağlayıcıları tarafından da zaman içerisinde başka arızaların meydana gelmesi mümkündür.

 

ADSL / VDSL Arızası

ADSL ve VDSL en çok kullanılan internet erişimi teknolojilerinin başında gelmektedir. Gelişen teknik alt yapı sayesinde ADSL’den çok VDSL’e geçişin sağlandığı bu günlerde en çok görülen arızaların başında modeme ışık gelmemesi ve bağlantının beklenen hızda alınmaması gelmektedir. İP alamama ve modem ışıklarının hiçbirinin gelmemesi teknik alt yapı kaynaklı olabileceği gibi servis sunucularından da kaynaklanıyor olabilir. ADSL / VDSL Arızası en çok bağlantı noktaları ve kablolarından meydana gelse de tüm arızalar ile ilgili olarak servis sağlayıcılarından destek alınması gerekmektedir.

 

ADSL / VDSL Kurulumu

Ev veya işyerinize talep ettiğiniz internet hizmeti sonrasında teknik ekipler gelerek öncelikle bağlantılarınızı kontrol etmekte ardından modeminizi mekânın en çok verim alınacak yerine yerleştirmektedir. Bunun yanında ilerleyen dönemlerde meydana gelebilecek arızalar veya resetten sonra tekrar kurulum istenebilmektedir. ADSL / VDSL Kurulumu kısa süre içerisinde yönergelerin izlenerek tek başınıza da yapmanızın mümkün olduğu bir işlemdir. Birçok modemin içerisinde kurulum için izlemeniz gereken adımların yer aldığı CD ve bunun yanında kullanım klavuzu bulunmaktadır. En önemli nokta ise girilmesi gereken şifre ve kullanıcı adı kısımlarının aynı şekilde doğru olarak yazılmasıdır.