Network Hizmetleri

Network Hizmetleri

Network

Birden fazla bilgisayar arasında veri alışverişi veya dosya alıp yollama gibi hareketlerin yapılabilmesi için kendi aralarında oluşturulmuş oldukları yapıya Network denmektedir. Kullanıcıların kendi aralarında rahat ve ucuz bir şekilde haberleşebilmeleri dışında aynı zamanda bilgisayarlarına bağlı olan yazıcı veya scannerı toplu olarak kullanabilme imkânı da sağlar. Böylece şirket işleyişi hız kesmeden aktif ve hızlı bir şekilde devam eder. WAN, LAN ve MAN olmak üzere sınıflandırılmış olan Network Topolojisi arasından yaygın olarak kullanılan çeşidi günümüzün en hızlı network yapısına sahip olan LAN Network’üdür.

 

Network Güvenliği

Kötü niyetli insanlar tarafından bilgi sistemleri üzerinden bilgi çalmak, kopyalamak, sistemlere zarar vermek, engellemek için yapılan atakları engellemek adına Network Güvenliği oldukça önemli bir hale gelmiştir. Bu durumdan yola çıkarak üretilmiş olan anti virüs programları ve çeşitli yazılımları kullanarak güvenli bir ağ oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu konuda hizmet veren firmalardan destek alabilir verilerin farklı ortamlarda güvenli bir şekilde depolanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Network Kurulumu

Bir veya birden fazla bilgisayar arasında veri ve dosya paylaşımlarını yapabilmek adına oluşturulan Network Kurulumu doğru ve sistemli bir şekilde yapılarak birçok kolaylık sağlamaktadır. En ucuz ve daha avantajlı bir kurulum şekli ise kablolu olanıdır. Böylece bilgisayarlar arasındaki mesafeyi Ethernet kabloları aracılığı ile düzgün ve doğru bir ağ ortamı oluşturmanız dışında diğer yöntemlerde yaşanabilecek olan farklı sıkıntılar ile karşılaşmanızın önüne geçmektedir.