IP Santral

IP Santral Hizmetleri

IP Santral

Eski tip analog santrallerini yerini alan ve çok daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sağlayan IP Santral dünyanın her yerindeki IP ağları içerisinde kullanıcıların ücretsiz olarak görüşme yapabilmesine olanak sağlamaktadır. IP ağında yer almakta olan tüm kullanıcılar ofis içindeymiş gibi ücretsiz görüşmesinin yanında çok çalışanlı ve şubeli ofisler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Eski tip analog santrallerde bulunan iç ve dış hatlardaki sınırlı sayı yeni santral sistemleri tarafından çözülmüştür.

 

IVR ve Ses Kayıt Özellikli Santral

IVR ve Ses Kayıt Özellikli Santral çağrı merkezleri tarafından kullanılmakta olan ve birçok müşteriden gelen çağrıların otomatik olarak temsilcilere dağıtılmasına olanak sağlayan bir santral sistemidir. IVR sistemi daha önceden kaydedilmiş bir ses kaydı tarafından müşterilerin karşılanması ve santral çalışanına bağlanması için istediği hizmetin tuşlara göre yönlendirilmesini sağlamaktadır. Neredeyse tüm çağrı merkezleri tarafından kullanılan bu sistem sınırsız çağrı alabilmesinin yanında sınırsız olarak Agent tanımlanmasına da olanak sağlamaktadır.

 

Çok Lokasyonlu Santral

Firmaların birçok farklı lokasyonda bulunan noktaları arasında kurulan Çok Lokasyonlu Santral istenildiği kadar kullanıcının sunucuya kaydedilmesi sonucunda kullanıcıların kısa kodlar yardımı ile birbirine hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır. Zaman tasarrufunun yanında eski tip santrallere göre çok daha ucuz olan bu tip santraller özellikle büyük firmalar ve kurumsal şirketler tarafından en yoğun talep gören sistemlerin başında yer almaktadır.